Velbloud a ibis

Autor a ilustrace: Adriana Skálová

Nakladatelství Cesta domů

Rok 2015

Autorka Adriana Skálová namalovala do nemocnice dětem na skleněné dveře dvojice zvířat. Pak k nim napsala jejich příběhy. Nakonec zvířata došla do této knížky, můžete si o nich číst, skládat, vystřihovat je a obydlet jimi pestrý prales uvnitř knihy.

Knihy z této řady si děti mohou vlastnoručně přetvořit do trojrozměrné kulisy pomocí nůžek a lepidla. Čas v posteli si mohou zkrátit nejen čtením příběhů, ale i skládáním zvířátek a hraním si s nimi. Autorkou textu, ilustrací i designu knihy je Adriana Skálová.

Když je člověk hodně nemocný, tak spí a nemá chuť nic dělat. Ale když je mu líp a musí ještě být v posteli a je malý a neumí si ještě číst dlouhé romány... tak má dlouhou chvíli. Cesta domů nabízí smysluplné a veselé využití takového času nemocným dětem a nejen jim. Snažíme se ukázat, že čas nemoci není jen těžký, ale může být šancí k zastavení se a tvoření toho, na co normálně nemáme čas.

Kniha vyšla v edici Bludiště a patří do řady s názvem "Knížka ke čtení, vyrábění a hraní nejen pro nemocné děti". Knížky z této řady neskončí přečtením pohádek: děti je obydlí, dotvoří podle sebe a mohou si s nimi hrát. Nebo je pak mohou někomu darovat - daleko hezčí, než když je dostaly.175,00 Kč